Umów się na wizytę

+48 884 280 560

Stomatologia dziecięca

Stomatologia dziecięca

Pomimo ciągłej poprawy stanu zdrowia jamy ustnej u dzieci, aktualnie obserwuje się pewien rodzaj plateau, wynika to z wpływu m.in. konsumpcji kariogennych, wysokokalorycznych produktów, które ,,torpedują” protekcyjny efekt fluorków. Stomatologia dziecięca to szeroki aspekt zdrowia jamy ustnej u dzieci – podstawa bardziej specjalistycznego postępowania.

Oferujemy naszym małym pacjentom kompleksowe leczenie m.in.:

  • gabinet przyjazny dzieciom
  • instruktaż i kontrola prawidłowej higieny jamy ustnej,
  • zabiegi profilaktyczne, fluoryzacja,
  • bezbolesne znieczulenie
  • leczenie ubytków próchnicowych, odbudowa zniszczonych zębów
  • współpraca z ortodontą – kontrola wzrostu i rozwoju dziecka, profilaktyka wad zgryzu

Czy wiesz, że … pierwsza wizyta Twojego dziecka w gabinecie stomatologicznym powinna odbywać się między 18 a 24 miesiącem życia?

WIZYTA ADAPTACYJNA

Dentofobia to wciąż powszechne zjawisko, któremu wychodzimy naprzeciw, uzyskując świetne rezultaty! Celem wizyty adaptacyjnej jest przede wszystkim oswojenie dziecka z gabinetem, nowym miejscem, a także „odczarowanie” złych wspomnień pacjentów mających przykre doświadczenia z poprzednich wizyt. Nie należy czekać do wizyty, aż zacznie boleć ząb. Zalecamy, aby pierwsza wizyta dziecka u dentysty była właśnie wizytą adaptacyjną. Na wizycie adaptacyjnej nie przeprowadza się żadnych procedur medycznych. Dziecko stopniowo poznaje gabinet stomatologiczny oraz jego wyposażenie, bawi się w małego dentystę, koloruje kolorowanki z motywem stomatologicznym, ogląda bajki edukacyjne. Atrakcji jest wiele, ale na każdej wizycie dziecko poznaje tylko część z nich. Lekarz przeprowadza wizytę w formie zabawy, co pomaga dziecku budować więź i przynosi pozytywne rezultaty podczas leczenia.