Umów się na wizytę

+48 884 280 560

Bonding

Bonding

Bonding to dział stomatologii estetycznej. Odbudowa zębów wykonywana jest za pomocą materiałów kompozytowych nanocząsteczkowych o właściwościach fizycznych najbardziej zbliżonych do tkanek zęba.

Odcień kompozytu można dostosować do koloru zębów, co sprawia, że wypełnienie jest idealnie dopasowane. Dzięki elastyczności tego materiału można zrekonstruować, polepszyć kształt, wykonać tzw. recontouring zębów.

Jedną z najbardziej pożądanych cech zdrowego i młodego wyglądu jest piękny uśmiech. Odpowiednio ustawione, o proporcjonalnym kształcie zęby zdecydowanie zwiększają atrakcyjność uśmiechu oraz pewność siebie.

Materiały wykorzystywane w tej metodzie wiążą z powierzchnią szkliwa za pomocą specjalnych systemów łączących, nie ma potrzeby szlifowania, naruszania w jakikolwiek sposób warstwy tkanek zęba.

Często bywa tak, że niedoskonałości w kolorze, kształcie i ustawieniu naszych zębów powodują, że uśmiech, który ma służyć uzewnętrznieniu radości i poztywnych emocji staje się przyczyną zakłopotania i dyskomfortu psychicznego. Pacjenci często latami skrywają swoje zęby w uśmiechu za zaciśniętymi wargami. Zmiana estetyki zębów kojarzy się z dużymi kosztami, długotrwałym leczeniem ortodontycznym czy szlifowaniem zdrowych tkanek zębów pod korony protetyczne. Nie każdy może ale i nie każdy chce pozwolić sobie na takie rozwiązania. Dla tych osób mamy dobrą wiadomość! Dzięki innowacyjnym materiałom kompozytowym, nowoczesnym technikom oraz zdolności naszych lekarzy zmiana uśmiechu może odbyć się nawet na jednej wizycie. Po wnikliwym badaniu oraz analizie zgryzu pacjenta i wsłuchaniu się w jego oczekiwania jesteśmy w stanie podarować mu nowy uśmiech, z pominięciem kosztów leczenia ortodontycznego czy też protetycznego.

Poniżej przypadki pacjentek, które nie chciały podejmować się leczenia ortodontcznego, ale oczekiwały pięknego, prostego uśmiechu.