Umów się na wizytę

+48 884 280 560

Profilaktyka

Profilaktyka

Profesjonalna higienizacja jamy ustnej, to szereg zabiegów wykonywanych w gabinecie stomatologicznym przez lekarza stomatologa lub higienistkę stomatologiczną. Podczas wizyty można pozbyć się takich problemów jak kamień nazębny, osad, przebarwienia, zaczerwienione i krwawiące dziąsła, nieprzyjemny zapach z ust czy nadwrażliwość zębów.

Na kompleksową higienizację jamy ustnej w naszym gabinecie składa się:

  • diagnostyka
  • wybarwienie płytki bakteryjnej
  • indywidualny instruktaż higieny jamy ustnej,
  • piaskowanie naddziąsłowe i poddziąsłowe
  • usunięcie kamienia naddziąsłowego i poddziąsłowego
  • fluoryzacja

INDYWIDUALNY INSTRUKTAŻ HIGIENY JAMY USTNEJ

Prawidłowa higiena jamy ustnej jest kluczowa w profilaktyce chorób zębów i przyzębia. Każdy z nas ma inne potrzeby i oczekuje indywidualnego podejścia. Na wizycie instruktażowej higienistka stomatologiczna sprawdza za pomocą różnych wskaźników stan higieny jamy ustnej pacjenta. Rozmawia z pacjentem o tym co go niepokoi, co sprawia trudność w domowej higienie, a następnie pomaga dobrać akcesoria do czyszczenia zębów. W zależności od potrzeb, koryguje lub dobiera nową technikę szczotkowania i nitkowania tak, by higiena domowa była maksymalnie skuteczna i przyjemna.

SKALING

Zabieg ten polega na usunięciu za pomocą ultradźwięków kamienia
nazębnego gromadzącego się na powierzchniach zębów oraz pod dziąsłami. Dzięki zastosowaniu w naszym gabinecie najnowocześniejszego sprzętu do profesjonalnej profilaktyki oraz technologii NO PAIN ( z ang. „bez bólu”) możliwie maksymalnie eliminujemy ryzyko wystąpienia bólu podczas zabiegu, osiągając przy tym świetne rezultaty.

PIASKOWANIE

Na naszych zębach gromadzą się liczne bakterie, osady i przebarwienia zewnątrzpochodne będące efektem m. in. spożywania dużej ilości kawy, herbaty czy palenia papierosów. Piaskowanie, w przyjemny i bezpieczny sposób zapewnia ich skuteczną likwidację, przywracając tym samym naturalną biel zębów.

FLUORYZACJA

Próchnica jest chorobą zakaźną. Oznacza to, że może się ona roznosić nie tylko z zęba na ząb, ale także pomiędzy różnymi osobami, na przykład pomiędzy rodzicem, a dzieckiem. Wystarczy jedzenie z jednej łyżeczki, pocałunek w usta czy oblizywanie smoczka, by przekazać drugiej osobie bakterie próchnicotwórcze. Aż 73% dzieci do 6 roku życia ma co najmniej 1 ząb zainfekowany próchnicą. Badania wykazały, że prawidłowo przeprowadzona fluoryzacja lakierem, może zredukować ryzyko wczesnej próchnicy o 1/3. Najlepszą metodą fluoryzacji jest zastosowanie lakieru fluorkowego z 5% fluorkiem sodu. Zabieg jest szybki i przyjemny, polega na naniesieniu przy użyciu pędzelka lakieru fluorkowego na oczyszczone wcześniej zęby.

ICON

Nowatorska metoda likwidacji białych plam i przebarwień na zębach oraz początkowej próchnicy bez koniecności znieczulania i borowania. Zabieg umożliwia estetyczne leczenie plam i odtworzenie naturalnego koloru zęba.